Hva skjer innen forskningsbasert innovasjon i Østfold?

Prosjektledelsen

Prosjektleder for samhandlingsprosjektet VRI 3 Østfold:
  • Synnøve Rubach, Østfoldforskning. Mobil 977 42 057, epost: sr@ostfoldforskning.no
Delprosjektledere:
  • Victoria N. Jensen, Smart Innovation Østfold/NCE Smart Energy Markets (Smarte Energiløsninger)
  • Kjetil Haugbro, Arena Magica (Kreative Næringer)
  • Inge R. Eeg, Høgskolen i Østfold (Bærekraftige Bygg)
Kompetansemeglere:
  • Smarte energiløsninger:
    Robert Seguin, mobil 988 33 203, epost: robert.seguin@ncesmart.com
  • Kreative næringer:
    Kjetil Haugbro, mobil 922 91 365, epost: kjetil@arenamagica.no
  • Bærekraftige Bygg:
    • Inge R. Eeg, mobil 901 90 550 epost: inge.r.eeg@hiof.no
    • Kjetil N. Gulbrandsen, mobil 911 59 784, epost: kjetil.n.gulbrandsen@hiof.no
    • Andreas Brekke, mobil 472 59 927, epost: andreas@ostfoldforskning.no
    • Rune Melleby, mobil 906 28 716, epost: rune@indreostfold.no
    • Bård Krogshus, mobil 958 55 555, epost: baard@bimcenter.eu
  • Øvrige næringer og RFF Oslofjordfondet:
    • Gabriela Grolms, mobil 975 47 704, epost: gabgro@ostfoldfk.no
Programstyret:
  • Ole Haabeth, Østfold fylkeskommune (leder)
  • Kjell Ove Kjølaas, Høgskolen i Østfold
  • Per Annar Lilleng, Innovasjon Norge
  • Kjell Arne Græsdal, Fredrikstad Næringsforening
Prosjekteiere:
  • Anne K. Wold (Prosjektansvarlig), Østfold fylkeskommune
  • Gabriela Grolms, Østfold fylkeskommune
  • Tore Hansen, Østfold fylkeskommune
Observatørstatus:
  • Philip Lorentzen, Forskningsrådet (VRI)
  • Tom Skyrud, Forskningsrådet
Prosjektleder/referent
  • Synnøve Rubach, Østfoldforskning